Leica Microsystems

Mikroskopy edukacyjne

badanie przyczepności powłok

Dlaczego warto korzystać z mikroskopów edukacyjnych Leica ?

Mikroskopy edukacyjne Leica są idealnym rozwiązaniem dla szkolnych lub uniwersyteckich laboratoriów. Począwszy od szkół podstawowych, po licea i zajęcia na studiach, praca na mikroskopach Leica będzie dla uczniów czystą przyjemnością!

Łatwe w użyciu

elementy mikroskopów są dobrze oznakowane, a części nie mogą być usunięte i tym samym zgubione

Tworzą obrazy, którymi można się cieszyć

ich optyka i aparaty zapewniają dobry kontrast, kolory i rozdzielczość, co zapewnia wspaniałe wrażenia z obserwowanych preparatów

Łatwe do przechowywania

są małe, łatwe do przenoszenia i mają niewiele kabli, które mogłyby się zaplątać

Łatwe w utrzymaniu

są łatwe w czyszczeniu i serwisowaniu

Skonstruowane tak, aby przetrwać

są odporne na trudne warunki pracy i zmienne warunki otoczenia

Jeśli chcesz sprawić, aby Twoje zajęcia były bardziej interaktywne możliwe jest zaangażowanie swoich uczniów i studentów do korzystania za pomocą Wi-Fi z różnych narzędzi.

A jeśli chcesz zdigitalizować  swoje zajęcia możesz to zrobić za pomocą narzędzi, których uczniowie lub studenci używają nawet w czasie wolnym tj. Wi-Fi.

Jeżeli nie wiesz jaki mikroskop będzie odpowiedni dla Twoich zajęć, poniższa Tabela powinna być pomocna. Wymienione zostały dostępne modele wykorzystywane do celów edukacyjnych z podziałem na działy nauki oraz stopień zaawansowania.

Zapraszamy również do bezpośredniego kontaktu podczas którego Nasi specjaliści pomogą wybrać odpowiedni model dedykowany dla Państwa potrzeb.

csm_leica-ez4-w_e7c3878259

Mikroskopy stereoskopowe EZ4, EZ4 W i EZ4 E

image-11

Mikroskop edukacyjny DM300

Leica-DM500

Mikroskop edukacyjny DM500 oraz DM750

Potrzebujesz informacji?

Zostaw swój kontakt, odezwiemy się
Mikroskopy stereoskopowe EZ4, EZ4 W i EZ4 E

Mikroskopy stereoskopowe serii EZ4 będą uniwersalnym rozwiązaniem umożliwiającym uczniom i studentom analizy próbek z wielu różnych dziedzin nauk. Będzie to bardzo dobre rozwiązanie dla multidyscyplinarnych pracowni. Więcej informacji odnośnie zalet i specyfikacji mikroskopów serii EZ4 znajdą Państwo w sekcji Mikroskop Stereoskopowe na Naszej stronie.

Mikroskop edukacyjny DM300

Uczniowie uczą się najlepiej, gdy ich sprzęt jest łatwy w użyciu i skonstruowany tak, aby był wystarczająco wytrzymały w celu zapewnienia bezproblemowej pracy każdego dnia.

Leica Microsystems, z 165-letnim doświadczeniem w projektowaniu i produkcji mikroskopów, łączy najnowszą technologię w optyce, mechanice i oświetleniu w nowych mikroskopach edukacyjnych Leica DM300.

Mikroskopy te zapewniają uczniom możliwości potrzebne im do obserwowania najdrobniejszych szczegółów we wszystkich naukach przyrodniczych.

Zalety mikroskopu edukacyjnego DM300:

Solidna konstrukcja:

 • Bezobsługowy, uszczelniony, mosiężny wałek, mechanizm ogniskowania (ten sam projekt, który jest używany w mikroskopach klinicznych Leica Microsystems) zapewnia dokładną kontrolę ostrości przez cały czas życia mikroskopu
 • Sprężynowe obiektywy o dużym powiększeniu zapobiegają uszkodzeniu szkiełek preparatów
 • Zaprojektowany zgodnie z międzynarodowymi standardami bezpieczeństwa

Zoptymalizowane oświetlenie i optyka:

 • Oświetlenie LED oszczędza koszty wymiany lamp i zapewnia chłodne białe światło na ponad 20 lat średniego użytkowania przy zużyciu energii niższym o 80%
 • System oświetleniowy Leica EZLite™ zapewnia równomiernie oświetlone pole widzenia w celu dokładnego oglądania próbek
 • System oświetlenia zapewnia stabilną, prawdziwą jakość światła dziennego przy szerokim współczynniku jasności od 200 do 1
 • Znakomita wydajność optyczna dzięki płynnemu połączeniu oświetlenia, obiektywu, tubusu i okularu

Przyjazny dla studentów:

 • Mechanizm koaksjalnego ogniskowania zapewnia intuicyjną kontrolę
 • Kompaktowy rozmiar i niewielkie gabaryty dla łatwego przechowywania i przenoszenia
 • Ciągła kontrola natężenia światła dla wygodnego oglądania próbek o różnej grubości i kolorze
 • Rurki lornetki i lornetki Leica EZTube™ ze zintegrowanymi okularami zapobiegają utracie, a także zapewniają ciągły obrót rurek 360 ° w celu wspólnego oglądania i łatwego przechowywania

Elastyczność:

 • Wstępnie skonfigurowany mikroskop dla łatwego zamawiania
 • Wybór lunety lub lornetki w zależności od budżetu
 • Możliwa jest również wersja cyfrowa z tubą trinokularową
Mikroskop edukacyjny DM500 oraz DM750

Mikroskop edukacyjne Leica DM500 i DM750 dostarczają nową jakość w nauce przedmiotów ścisłych. Mikroskopy Leica DM500 i Leica DM750 zostały opracowane specjalnie w celu przeniesienia nauczania przedmiotów ścisłych na wyższy poziom i osiągnięcia celu polegającego na zwiększeniu czasu poświęcanego na efektywną edukację z zakresu nauk przyrodniczych. Dzięki wielu przyjaznym dla studentów funkcjom i wysokiej jakości konstrukcji, Leica DM500 i Leica DM750 „pobudzają” naukę przedmiotów ścisłych i skutecznie uczą kolejne pokolenie naukowców, być może przyszłych laureatów nagrody Nobla!

Zalety DM500 i DM750

ŚWIETNA OPTYKA LEICA

 • W oparciu o tę samą platformę optyczną, co linia mikroskopów badawczych Leica Microsystems, studenci cieszą się wyjątkową wydajnością optyczną z pełnym dostępem do praktycznie wszystkich akcesoriów z linii produktów mikroskopów Leica.
 • Innowacyjny obiektyw 100x bez konieczności stosowania olejku immersyjnego zapewnia bardzo wysoką rozdzielczość (apertura numeryczna: 0,8), eliminując jednocześnie potrzebę stosowania olejku immersyjnego.

EZGUIDE™

 • Przyjazny dla studentów uchwyt do preparatów pomaga zapobiegać wysuwaniu się przygotowanym na szkiełku mikroskopowych preparatów podczas obserwacji

SAFETSTAGE™

 • Zaokrąglone krawędzie zapobiegają uszkodzeniom przy nagłym i nieoczekiwanym kontakcie

EZSTORE™

 • Zintegrowany uchwyt pionowy zapewnia łatwe przenoszenie i podnoszenie podczas przechowywania na wysokich półkach, co w połączeniu z dedykowanym uchwytem na przodzie statywu  umożliwia bezpieczniejsze przenoszenie oburącz.
 • Dedykowane miejsce na kabel zasilający chroni przed uszkodzeniem elementów mikroskopu w wyniku jego niewłaściwe przechowywania, a pionowe miejsce na podłączenie przewodu zasilającego zapobiega częściowemu jego wyciągnięciu ze statywu podczas przechowywania lub użytkowania.
 • Unikalny kształt statywu mikroskopu chroni  elementy mikroskopu przed uszkodzeniem, gdy mikroskopy są przechowywane obok siebie.

EZLITE™

 • Oświetlenie LED zapewnia chłodne, białe światło o średnim okresie użytkowania ponad 20 lat.
 • Oszczędności z tego tytułu przez cały okres ich użytkowania kosztują tyle co kilka mikroskopów!

AGTREAT™

 • Potencjalne zanieczyszczenie na powierzchni użytkowej mikroskopu różnymi zarazkami budzi duże obawy, zwłaszcza przy wykorzystaniu mikroskopu w salach edukacyjnych. Specjalna technologia Leica Microsystems uniemożliwia rozwój tych bakterii na powierzchni mikroskopów, dzięki czemu zapobiega ich namnażaniu co skutkuje bezpieczną pracą w salach edukacyjnych.

ZŁĄCZE ZASILANIA USB

 • Zasilanie kamer USB Leica jest niezwykle łatwe. Wystarczy podłączyć kamerę za pomocą dostarczonego kabla USB do złącza zasilania 5 V / 1,5 A z tyłu podstawy Leica DM500 i Leica DM750. Oszczędza to koszt zewnętrznego zasilania kamery.

Dodatkową zaletą modeli DM500 i DM750 jest możliwość zamontowania bezprzewodowej kamery Leica ICC50 W / E High Definition. Możliwość udostępniania, przechwytywania i archiwizowania obrazów jest ważną częścią laboratorium mikroskopowego. Leica DM500 i Leica DM750 są kompatybilne z pełną gamą rozwiązań do przetwarzania obrazu Leica Microsystems, co pozwala wybrać kamerę, która najlepiej odpowiada wymaganiom twojej klasy. Kamera może być podłączoną za pomocą Wi-Fi lub sieci WLAN lub LAN.

Mikroskop edukacyjny DM500

Leica DM500 idealnie nadaje się na kursy wprowadzające z zakresu nauk przyrodniczych. Stojak mikroskopu zapewnia funkcję „plug and play”, więc wszystko, co muszą zrobić uczniowie, to włączyć zasilanie, umieścić preparat na scenie, skupić się i cieszyć się widokiem!

Zalety

GOTOWY DO PRACY

 • Wstępnie wyśrodkowany, wstępnie skupiony kondensor Abbego eliminuje potrzebę regulacji

EZTUBE™

 • Okulary zintegrowane z oczami tubusu zapobiegają stratom
 • Dostępne są również inne tubusy pasujące do mikroskopu

BEZPIECZNE OBRACANIE

 • Niewielka śruba dla bezpieczniejszego obrotu EZTube ™

IDEALNE ŚWIATŁO

 • Oświetlenie LED zaprojektowane, aby zapewnić równomierne oświetlenie w pełnym polu widzenia bez regulacji
Mikroskop edukacyjny DM750

Leica DM750 został zaprojektowany specjalnie z myślą o wszechstronnych potrzebach dla zaawansowanych kursów z zakresu nauk przyrodniczych oraz do profesjonalnych szkoleń, takich jak szkoły medyczne, weterynaryjne i dentystyczne.

Zalety

WSZECHSTRONNY

 • Standardowy kondensor do powiększeń w zakresie 4x – 100x
 • Kondensor fazowy dla jasnego pola i kontrastu fazowego
 • Kondensor flip-top do małych powiększeń
 • Leica DM750 jest dostępny z 4 lub 5 uchwytami na obiektyw

ODPORNY NA ZUŻYCIE

 • Specjalne wykończenie stolika roboczego zapewnia dodatkową ochronę przed uszkodzeniem na skutek tarcia

OSZCZĘDZANIE ENERGII

 • Tryb wyłączania czasowego oszczędza energię, automatycznie wyłączając oświetlenie po 2 godzinach bezczynności

A + FOCUS, KONTRAST I OŚWIETLENIE

 • Wyważone pokrętła ostrości zapewniają bezwładność i niezwykle dokładne możliwości ustawiania ostrości
 • Diafragma polowa światła Koehlera jest dostępna jako opcja dla uzyskania optymalnego oświetlenia i kontrastu

ŁATWE WYŚWIETLANIE JEST ŁATWE

 • Różnorodne tubusy zapewniają swobodny obrót, a jednocześnie są bezpiecznie przymocowane do stojaka
 • Standardowe tubusy ze śrubami blokującymi okular
Mikroskop edukacyjny DM750 M

Mikroskop edukacyjny DM750 P jest dedykowany przede wszystkim do nauczania, ale także świetnie sprawdza się w centrach kontroli jakości związanych z materiałoznawstwem. Jest łatwy w użyciu dzięki czemu zadania laboratoryjne wykonywane są bardziej wydajnie. Użytkownik może skoncentrować się na zadaniu, a nie na skomplikowanych funkcjach mikroskopu. Leica DM750 M to podstawowy mikroskop do zastosowań w materiałoznawstwie do jasnego pola, bocznego i spolaryzowanego światła. Jest specjalnie zaprojektowany, aby zaspokoić potrzeby rutynowej kontroli jakości i analizy materiałów w przemyśle, a także ogólne potrzeby edukacyjne na uniwersytetach i politechnikach.

ŹRÓDŁO DLA ŚWIATŁA ODBITEGO Z NAJNOWOCZEŚNIEJSZA TECHNOLOGIĄ LED

 • Wbudowana i regulowana diafragma zapewnia jasne, wyraźne i bezobsługowe oświetlenie wszystkich próbek
 • Innowacyjna 4-segmentowa dioda LED zapewnia jasne i jednorodne oświetlenie typu jasne pole oraz oświetlenie boczne w różnym kierunku do wyboru
 • Intuicyjna kontrola natężenia światła LED
 • Przełącznik włączania / wyłączania wyraźnie oddzielony od innych przycisków, aby uniknąć błędów obsługi
 • Oświetlenie światła odbitego składa się z dwóch gniazd, które pozwalają na użycie polaryzatora i analizatora do światła spolaryzowanego
 • Zasilanie dla źródła światła odbitego LED zapewnia kabel USB ze złącza zasilania USB 5 V / 1,5 A z tyłu podstawy Leica DM750 M. Oszczędza to koszt zewnętrznego zasilacza.

IDEALNE OŚWIETLENIE

 • Oświetlenie LED służy do światła odbitego i przechodzącego. Zapewnia chłodne, białe światło o żywotności ponad 20 lat, oszczędzając w ten sposób czas i pieniądze przeznaczone na wymianę żarówek halogenowych w konwencjonalnych mikroskopach
 • Przepuszczalna lekka diafragma polowa światła Koehlera dla optymalnego oświetlenia i kontrastu
 • Dostępny opcjonalny kondensor
 • Opatentowane wyłączanie czasowe oszczędza energię, automatycznie wyłączając oświetlenie po dwóch godzinach bezczynności (tylko dla światła przechodzącego).

POWIĘKSZENIE DO 1000X

 • Precyzyjny uchwyt na obiektyw z 4 lub 5 pozycjami (gwint M25)
 • Duży wybór obiektywów o wysokiej wydajności, począwszy od serii HI PLAN EPI
 • Zakres powiększenia od 50x do 500x zgodnie z wymaganiami większości standardów przemysłowych
 • Możliwe jeszcze większe powiększenie, np. 1000x!

ŁATWOŚĆ OBSERWACJI

 • Uniwersalny stolik z napędem koaksjalnym do zastosowań w świetle odbitym i przechodzącym umożliwia obserwację wypolerowanych i/lub wytrawionych próbek o wysokości do 30 mm
 • Specjalne uchwyty na próbki o średnicy 25 mm lub 30 mm do precyzyjnego pozycjonowania próbki w płaszczyźnie xy

ŁATWA I ERGONOMICZNA OBSŁUGA

 • 4 lub 5-pozycyjny uchwyt na obiektyw z gumowym radełkowanym pierścieniem do szybkiej i łatwej zmiany powiększenia obiektywu.
 • 4 różne tuby dopasowane do ergonomicznych potrzeb różnych użytkowników: tuba binokularu lub trinokularu pod kątem 45° lub pod kątem 30°
 • Wszystkie tubusy mają regulowaną odległość między źrenicami i mechanizmy blokujące dla okularów, co pozwala uniknąć zgubienia / kradzieży sprzętu.

Dla modelu DM750 M istnieje również możliwość podłączenia bezprzewodowej kamery DFC oraz dołączenia dedykowanego oprogramowania Leica Application Suite.

Aplikacje

W budowie

Technolutions sp. z o. o.

Otolice 38

99-400 Łowicz

 

 

tel.: +48 606 440 718

e-mail: kontakt@technolutions.pl

Technolutions 2020 © wszelkie prawa zastrzeżone

badanie przyczepności powłok

Wyjątkowa oferta na zakup mikroskopu