Hirox - 3D Digital microscope

Mikroskopy cyfrowe Hirox

40 lat temu Hirox wynalazł pierwszy mikroskop cyfrowy

Dzisiaj, bogatsi o tradycję marki Hirox, odkrywamy na nowo mikroskop cyfrowy 3D, aby zaoferować urządzenie łatwiejsze w obsłudze, szybsze i mocniejsze niż kiedykolwiek.

Czym jest mikroskop cyfrowy?

Mikroskop cyfrowy (DM) to mikroskop wyposażony w kamerę (CMOS) zamiast okularu i wyświetlający cyfrowo uzyskany obraz na monitorze. Oprócz obserwacji może mieć również rozszerzone funkcje, takie jak możliwość wykonywania pomiarów, czy rejestracji nieruchomych i ruchomych obrazów. Ten typ mikroskopu jest stosowany w wielu miejscach: badania i rozwój, technologia produkcji, czy zapewnienie jakości dla przedsiębiorstw prywatnych i instytucji publicznych, łącząc wydajność z łatwością obsługi.

Technologia mikroskopii cyfrowej

Mikroskop cyfrowy Hirox to system z jednostką główną i obiektywami podłączonymi do kamery, która maksymalizuje wydajność obiektywu, ich optymalne oświetlenie. System zapewnia precyzyjnie sterowane podstawą, a dedykowane oprogramowanie zapewnia wygodną obserwację. Ponadto komunikacja ACS umożliwia sterowanie prędkością w oparciu o informacje o obiektywie, natychmiastowy pomiar na monitorze, automatyczną ocenę warunków fotografowania zgodnie z czynnościami operatora oraz obserwację, rejestrację i pomiary za pomocą intuicyjnych działań użytkownika. Hirox umożliwia obserwację, przechwytywanie obrazu i możliwość wykonywania pomiarów połączone z płynną i intuicyjną obsługą.

Cyfrowy mikroskop 3D nowej generacji HRX-01 / RX-100

Jego zalety:

 • Kontrola wysokiej rozdzielczości 
 • Łatwy, szybki i nieniszczący
 • Pomiary 2D i 3D
 • Inteligentne sterowanie w osiach XYZ
 • Powiększenie od 0,1x do 10 000x
 • Sensor Wysokiej Rozdzielczości 5 Megapikseli
  Nowy 5,0-megapikselowy układ CMOS obsługujący ultrawysoką rozdzielczość z 50 klatkami na sekundę zapewnia krystalicznie czysty obraz.
 • Live HDR & Automatyczna Optymalizacja
  Sztuczna inteligencja HRX-01 automatycznie dobiera optymalne ustawienia obserwacji w zależności od miejsca obserwacji i obiektu.
 • Zaawansowane Oświetlenie
  Dodatkowe oświetlenie zewnętrzne z możliwością podwójnego oświetlania bocznego sterowane przez oprogramowanie zapewnia najwyższą elastyczność obserwacji.
 • Nowy Interface 4K
  Nie ma potrzeby stosowania systemów typu „All in one”! Uruchom na komputerze z systemem Windows 4K, wybierz swoje ulubione funkcje oprogramowania dla swoich próbek, utwórz i zapisz niestandardowe ustawienia.
 • Newe zmotoryzowane obiektywy
  Telecentryczny obiektyw zmiennoogniskowy o ultrawysokiej rozdzielczości zapewnia bardzo precyzyjną rekonstrukcję 3D bez zniekształceń nawet przy małym powiększeniu.
  Wszystkie nowe obiektywy są teraz w pełni zmotoryzowane – w tym zoom, obrót i oświetlenie – dla szybszej i łatwiejszej obserwacji próbek!
  Inteligentne adaptery magnetyczne z chipami RFID redukują błędy ludzkie, oszczędzają czas i sprawiają, że mikroskopia znów staje się przyjemnością!

Nano Point Scanner – kiedy mikroskopia spotyka metrologię

Obiektyw stworzony przez producenta obiektywów
W latach dwudziestych Hirox zaczął produkować soczewki. Od tego czasu Hirox wyprodukował różne obiektywy do lustrzanek, kamer telewizyjnych i aparatów na kliszę 8 mm. Dzięki know-how w zakresie produkcji i rozwoju soczewek, Hirox stworzył szereg opatentowanych soczewek i adapterów optycznych. Obiektywy mają zarówno dużą głębię ostrości, jak i wysoką rozdzielczość.

Stworzony przez HIROX obrotowy adapter
Opatentowany adapter głowicy obrotowej Hirox z napędem silnikowym zapewnia wyjątkową obserwację obiektu 360° „z helikoptera”. Umożliwia to obserwację niedostępnych szczegółów bez jakiejkolwiek manipulacji próbką. W zależności od adaptera, zestawy luster o wysokiej precyzji umożliwiają inspekcję od 25 stopni do 55 stopni, a dzięki nagrywaniu wideo będziesz mógł uchwycić oszałamiające filmy.

Nano Point Scanner – kiedy mikroskopia spotyka metrologię

NPS to konfokalny czujnik punktowy światła białego połączony z wysoce precyzyjnym, zmotoryzowanym stolikiem. Umożliwia submikronowy pomiar wysokości na dowolnym rodzaju powierzchni bez kontaktu z próbką.

Szybkie Profilowanie
Przesuwając próbkę za pomocą wysoce precyzyjnego, zmotoryzowanego stolika XY w jednej osi, NPS pozyskuje serię skupionych punktów w wybranym odstępie tworząc szybki profil: pomiar wysokości, odległości, promienia, chropowatości linii (Ra, Rz, Rt ,…) w ciągu kilku sekund!

Powierzchnia w Wysokiej Rozdzielczości
Tworząc serię wyrównanych profili, NPS pozyskuje informacje XYZ, tworząc powierzchnię 3D o wysokiej rozdzielczości: objętość, chropowatość powierzchni (Sa, Sz,…), złożony kształt, falistość 3D i wiele więcej można zmierzyć – na czas trwania skanowania wpływa ilość linii, szybkość skanowania i wymiar próbki!

Pomiary certyfikowane ISO

ISO 25178-602: Chromatyczna technologia konfokalna światła białego posiada certyfikat ISO do pomiaru chropowatości i jest obecnie używana przez wiele firm i ośrodków badawczych na całym świecie. NPS umożliwia bardzo precyzyjny pomiar osi XYZ ponad ograniczeniami optycznej głębi ostrości.

Potrzebujesz informacji?

Zostaw swój kontakt, odezwiemy się

Technolutions sp. z o. o.

Otolice 38

99-400 Łowicz

 

 

tel.: +48 606 440 718

e-mail: kontakt@technolutions.pl

Technolutions 2022 © wszelkie prawa zastrzeżone