technolutions

Urządzenia dla inżynierii materiałów

Badania mechaniczne

W celu potwierdzenia lub określenia jakości różnych materiałów stałych poddaje się je badaniom mechanicznym. Do grupy takich badań zalicza się różne próby właściwości fizycznych materiałów, wśród których wyróżnia się między innymi badanie wytrzymałości na rozciąganie, twardości, udarności czy sprężystości. Wybór odpowiednich prób zależy od rodzaju materiału, z jakiego wykonany jest przedmiot oraz od jego przeznaczenia. Badania mechaniczne można zastosować do potwierdzania właściwości stali, metali, tworzyw sztucznych, gumy oraz materiałów syntetycznych.

Badania DT

Do badań mechanicznych należą badania DT (destructive testing), czyli rodzaj prób wytrzymałościowych, po których wykonaniu materiał ulega zniszczeniu. Na ich podstawie określane są parametry odkształcenia i wytrzymałości tworzywa. Realizacja badań DT prowadzi do trwałego uszkodzenia materiału, dlatego próby najczęściej wykonywane są na wyselekcjonowanych próbkach reprezentatywnych. Badania DT znajdują zastosowanie w przemyśle metalurgicznym do potwierdzania właściwości materiałów, ale również do oceny złączy spawalniczych, ich wytrzymałości i jakości. Dzięki próbom wytrzymałościowym możliwe jest wyeliminowanie błędów i wad spawalniczych, które mogą prowadzić do powstawania awarii docelowych wytworów.
W naszym laboratorium wykonujemy wszelkie badania mechaniczne DT z wykorzystaniem profesjonalnych sprzętów najwyższej technologii. Urządzenia dostępne w naszej ofercie dzielą się na:

Step-700_UNHT3-Bio-02

Twardościomierze instrumentalne

50ar

Twardościomierze klasyczne

csm_RST3-03_cd89a253bc

Testery zarysowań

tribometr

Tribometry

Tribotouch

Tribotouch

Alemnis-nanoindenter-profil-highcontrast2

Indenter Alemnis

Maszyny wytrzymałościowe

162219

Maszyny zmęczeniowe

mlot2

Młoty udarnościowe

243c3c1c-cf72-413a-ab5c-81f216952968

Urządzenia do badania tłoczności blachy

Potrzebujesz informacji?

Zostaw swój kontakt, odezwiemy się

Technolutions sp. z o. o.

Otolice 38

99-400 Łowicz

 

 

tel.: +48 606 440 718

e-mail: kontakt@technolutions.pl

Technolutions 2022 © wszelkie prawa zastrzeżone