Nadetech Innovations

Dip coating

dip_coater

ND-DC Dip Coater

dip coater

ND-R Rotary Dip Coater

ND-Layer-by-Layer-Coaters

ND Layer-by-Layer Coater

Potrzebujesz informacji?

Zostaw swój kontakt, odezwiemy się
ND-DC Dip Coater

Pionowy układ poruszający się urządzenia ND-DC Dip Coater pozwala na wytwarzanie różnorodnych typów jednorodnych warstw. Szybkości zanurzania i wynurzania wahają się od 10 mikronów na minutę do maksymalnej prędkości wynoszącej 150 milimetrów na minutę. Ta szeroka gama programowalnych prędkości w połączeniu z tak dużą dokładnością umożliwia wytwarzanie bardzo cienkich warstw przez osadzanie na mokro, zol-żel lub samoorganizujących się monowarstw.

ND-DC jest sterowany przez przyjazne dla użytkownika oprogramowania na bazie Windows, które umożliwia programowanie różnych sekwencji, parametry mozliwe do zmiany to szybkość zanurzania, prędkość wycofania, przemieszczenie pionowe, początkowe położenie substratu, czas zanurzenia, czy czas suszenia. Wszystkie te opracowane sekwencje mogą być przechowywane w komputerze dla ich późniejszego odzyskania.

ND-R Rotary Dip Coater

ND-R obrotowy DIP Coater wyposażony jest w 2-osiowy układ programowalnym. Jedna oś jest do pionowego przemieszczenia, a druga dla obrotu w płaszczyźnie poziomej. Taka konfiguracja zapewnia dużą wszechstronność dla wieloetapowego osadzania co wymaga kolejnych zanurzeń w naczyniach z różnymi roztworami.

W zależności od ilości i wielkości naczyń do osadzania, mogą być ustawione cykle: od 4-stopniowego (stosując 4 standardowe 250 ml zlewki) do 8 etapów (przy wykorzystaniu 8 standardowych 50 ml zlewek). Dodatkowo, możliwe jest, aby zamówienie dodatkowego modułu do osadzania przy jednoczesnym zanurzeniu w 4 różnych roztworach.

ND-R Rotary Dip Coater jest sterowany przez oprogramowanie oparte na Windows, który umożliwia programowanie różnych sekwencji regulując parametry zanurzenia każdego etapu, jak również parametry sekwencji, takich jak ilość i położenie w cyklu osadzania, ilość powtarzających się cykli i wiele innych.

ND Layer-by-Layer Coater

W Nadetech ND-2D i 3D Multi-ND Axis Dip Coaters to system opracowany do wytwarzania cienkich warstw przez mokrą depozycję.

System wielu Oś wyposażony jest w 2 lub 3 osie programowalnego układu kartezjańskiego. Taka konfiguracja zapewnia dużą wszechstronność dla wieloetapowego osadzania. Szeroki zakres umożliwia depozycje wielu próbek jednocześnie. Ponadto, jego szerokie zakresy, pozwalają na pracę od minimalnej prędkości 0,6 mm/min do maksymalnej wynoszącej 1000 mm/min.


ND-2D i 3D ND-Dip Coaters są sterowane za pomocą przyjaznego dla użytkownika oprogramowania opartego na systemie Windows®, która umożliwia zaprogramowanie różnych sekwencji z możliwością sterowania wieloma parametrami.

Aplikacje

W budowie

Dodatkowe informacje

Czym jest dip coating

Dip coating, czyli powlekanie zanurzeniowe, to proces tworzenia cienkich warstw. Jest jedną z najstarszych i najchętniej wykorzystywanych technik w przemyśle i laboratoriach. Metoda powlekania zanurzeniowego jest bardzo prosta i tania, polega na umieszczeniu przedmiotu w ciekłej substancji, chwilowe zatrzymanie, a następnie jego wynurzenie. Podczas wynurzania na powierzchni przedmiotu tworzy się jednorodna, cienka ciekła warstwa, która w następnym etapie jest utwardzana poprzez odparowanie, suszenie lub zachodzące w substancji reakcje chemiczne. Zastosowanie powlekania zanurzeniowego pozwala tworzyć grube lub wielowarstwowe powłoki.

Proces powlekania zanurzeniowego jest chętnie wykorzystywany przez przemysł, ponieważ w łatwy sposób można go zautomatyzować, co pozwala zwiększyć wydajność pracy. Urządzenia wykorzystywane w tej technologii mają różne rozmiary, dzięki temu można powlekać duże przedmioty, a ograniczeniem jest tylko wielkość zbiornika, w którym jest zanurzany.

Praktyczne aspekty powlekania zanurzeniowego

W przypadku elastycznych podłoży laminarnych, takich jak tkaniny, powlekanie zanurzeniowe może być wykonywane jako ciągły proces roll-to-roll. W celu pokrycia obiektu 3D można go umieścić, a następnie usunąć z wanny z materiałem osadzanym. W przypadku niektórych produktów, takich jak wczesne metody wytwarzania świec, proces ten powtarza się wiele razy, co pozwala na osadzenie serii cienkich warstw aż do stosunkowo grubego obiektu końcowego. Produkt końcowy może składać się z podłoża i powłoki lub powłokę można oderwać, aby utworzyć przedmiot, który składa się wyłącznie z wysuszonej lub zestalonej powłoki.

Metoda powlekania zanurzeniowego (dip coating) może być stosowana, jako alternatywa dla powlekania obrotowego (spin coating) podczas wytwarzania cienkich warstw z prekursorów zol-żel do celów badawczych, gdzie są one ogólnie stosowane do nakładania powłok na płaskie lub cylindryczne podłoża.

Technolutions sp. z o. o.

Otolice 38

99-400 Łowicz

 

 

tel.: +48 606 440 718

e-mail: kontakt@technolutions.pl

Technolutions 2022 © wszelkie prawa zastrzeżone