Leica Microsystems

Mikroskopy cyfrowe

Mikroskopy cyfrowe to mikroskopy bez tradycyjnych okularów. Zamiast tego posiadają kamerę zintegrowaną z głowicą mikroskopu. Obrazy są wyświetlane bezpośrednio na ekranie lub monitorze, dzięki czemu zmieniają stację roboczą mikroskopu w ergonomiczne, cyfrowe miejsce pracy.

Kontrola, dokumentacja i cyfrowa analiza bez użycia okularów.

Używane głównie do kontroli, tworzenia dokumentacji i analiz, takich jak na przykład pomiary w 2D i 3D czy topografii 3D w metrologii powierzchni. Stają się one coraz bardziej popularne w obszarach takich jak: produkcja, kontrola i zapewnienie jakości, badania i rozwój oraz analiza defektów i uszkodzeń. Mikroskopy cyfrowe mają swoje zastosowanie także w kryminalistyce oraz w naukach przyrodniczych.

Mikroskopy cyfrowe firmy Leica Microsystems są zoptymalizowane pod kątem całego procesu kontroli, dokumentacji i analizy.

Zalety mikroskopów cyfrowych

Oprogramowanie mikroskopów cyfrowy daje możliwość łatwej obsługi i pozyskania niezawodnych wyników. Odgrywa ono kluczową rolę w mikroskopii cyfrowej. Wspomaga użytkowników na wiele sposobów, przykładowo zmniejszając złożoną operację do jednego kliknięcia.

Do ich głównych funkcji zaliczamy:

 • pozyskiwanie obrazów i serii obrazów
 • wyświetlanie i analiza danych 2D i 3D
 • zapisywanie wszystkich szczegółów wraz z obrazami za pomocą zakodowanych parametrów
 • tworzenie kompleksowych raportów

Lepsze obrazowanie próbki dzięki funkcji odchylania. Niektóre mikroskopy cyfrowe oferują funkcję przechylania, dzięki czemu próbki można obserwować pod różnymi kątami. Jest to szczególnie przydatne do kontroli:

 • złożonych struktury np. korozji w częściach metalowych w produkcji lub materiałoznawstwie
 • wad
 • wiązań stosowanych w produkcji półprzewodników

Dodatkowo funkcja wideo umożliwia użytkownikom rejestrowanie zmieniającego się widoku próbki podczas przechylania lub obracania w celu udokumentowania i udostępnienia wyników.

Mniej czasu na naukę, więcej czasu na pracę

Mikroskopy cyfrowe mają jeszcze jedną istotną zaletę. Niedoświadczeni użytkownicy mikroskopów nie potrzebują dużo czasu na naukę i poznanie jego funkcji dzięki czemu szybko mogą rozpocząć efektywną pracę. Mogą sprawdzać jakość obrazu bezpośrednio na ekranie, osiągając założone cele.

Leica_DMS300_Cleanliness_Expert_300dpi

DMS300

dms1000-d

DMS1000

Potrzebujesz informacji?

Zostaw swój kontakt, odezwiemy się
Leica DVM6 – Mikroskop cyfrowy do obrazowania i analizy 2D i 3D

Jeśli pracujesz w obszarze: zapewniania i kontroli jakości, analizy uszkodzeń, badań i rozwoju lub kryminalistyki, poszukiwanie istotnych szczegółów może zająć dużo czasu.

Mikroskop cyfrowy Leica DVM6 jest szybki, niezawodny i łatwy w obsłudze. Jest to idealne rozwiązanie, które łączy wyjątkową optykę, intuicyjną obsługę i inteligentne oprogramowanie, aby zaoszczędzić Twój czas. Prosty w obsłudze mikroskop, gdzie wystarczy jeden krok od skali makro do mikro.

Dzięki DVM6 możesz natychmiast przejść od dużego obrazu do najmniejszych szczegółów. Możesz bezproblemowo kontynuować pracę, nawet jeśli wymagana jest zmiana zakresu badania. Jest to możliwe, ponieważ próbka zawsze pozostaje w centrum uwagi i nie są wymagane żadne wstępne regulacje. Dzięki funkcji przechylania możesz obserwować próbkę pod różnymi kątami od ±60°.

Dlaczego Leica DVM6 oszczędza Twój czas?

 • Zakres zoomu 16:1 umożliwia szybką zmianę powiększenia
 • Powiększenie 2350x umożliwia obserwację szczegółów do 0,4 mikrometra
 • Poziome pole widzenia mieści się w zakresie od 35 mm do 0,18 mm na tym samym poziomie ostrości

Wybierz swoją konfigurację Leica DVM6. Mikroskop jest dostępny w trzech różnych konfiguracjach, aby pomóc Ci znaleźć rozwiązanie, które najlepiej pasuje do Twoich potrzeb i budżetu.

Wybierz jedną z trzech opcji:

 1. Czy potrzebujesz obrazów o wysokiej rozdzielczości i wszechstronności aplikacji? DVM6 C jest idealnym mikroskopem, jeśli nie możesz pójść na kompromis w kwestii jakości obrazu.
 2. Szukasz obrazów z wieloma ogniskami i analizy 3D? Dzięki DVM6 S uzyskasz komfort zmotoryzowanego skupienia do możliwości obrazowania i pokochasz autofocus.
 3. Czy chcesz skanować większe obszary w wysokiej rozdzielczości? DVM6 A jest zalecanym mikroskopem, jeśli wymagana jest najwyższa wszechstronność. Możesz przechwytywać duże obrazy za pomocą jednego kliknięcia.
Leica DMS300 – Cyfrowy mikroskop do kontroli produkcji i jakości

Wiele aplikacji wymaga od nas pracy przy większych powiększeniach, abyśmy mogli sprawdzić i udokumentować naszą pracę. Tradycyjnie odbywa się to przy użyciu standardowego mikroskopu stereoskopowego i aparatu cyfrowego. Takie podejście pozwala uzyskać obrazy trójwymiarowe, które mogą być nieakceptowalne dla niektórych użytkowników.

Leica oferuje alternatywę: cyfrowy mikroskop, który łączy pierwszorzędną optykę z zaawansowanym aparatem cyfrowym. Podejście to wykorzystuje monitor HDMI, aby umożliwić użytkownikowi przeglądanie i dokumentowanie pracy.

Leica DMS300 to niewielki i wyjątkowo prosty w obsłudze mikroskop cyfrowy ze zintegrowaną kamerą cyfrową, montowany na ruchomym ramieniu, wykorzystujący monitor HDMI zamiast okularów. Wysokiej jakości optyka zoom Leica 8:1 jest połączona z aparatem 2,5 MP, aby zapewnić pełny obraz na żywo w wysokiej rozdzielczości z prędkością do 30 klatek na sekundę. Leica DMS300 rejestruje wysokiej jakości kolorowe zdjęcia, a także filmy Full-HD jako samodzielny system. Zdjęcia i filmy mogą być wyświetlane na monitorze podłączonym do mikroskopu i zapisywane bezpośrednio na karcie SD bez konieczności użycia komputera. Takie rozwiązanie czyni ten mikroskop idealnym narzędziem do szybkiej dokumentacji i inspekcji. Wszystkie główne funkcje mikroskopu, np. zmiana trybów pracy oraz regulacja kontrastu i jasności, są kontrolowane w łatwy sposób z użyciem bezprzewodowego pilota.

Dodatkowo mikroskop może być podłączony do komputera oferującego pełną kompatybilność z przejrzystym i prostym oprogramowaniem Leica LAS EZ, które pozwala na obróbkę obrazów. Dodatkowo, możliwe jest wykonywanie podstawowych pomiarów. Podwójny strumień wideo na żywo pozwala na jednoczesne połączenie komputera PC i drugiego urządzenia do obrazowania z interfejsem HDMI, takim jak monitory HD lub projektory HD. Dzięki czemu praca zespołowa stanie się jeszcze prostsza. Monitor może być szybko i łatwo dostosowany do potrzeb kilku użytkowników, zapewniając wszystkim operatorom odpowiednią i wygodną pozycję do pracy. W rezultacie ta konfiguracja może nie tylko poprawić warunki pracy, ale także zmniejszyć obciążenia związane z pracą w niewygodnych warunkach.

Leica DMS1000 – Cyfrowy mikroskop do kontroli i pomiarów w produkcji oraz kontroli jakości

Cyfrowy mikroskop przeznaczony do inspekcji, obserwacji i pomiarów. Od najdrobniejszego detalu do oglądu całości, optyka pozwala na uzyskanie powiększeń do 300x. Wbudowana cyfrowa kamera mikroskopowa HDMI rejestruję  obrazy w trybie Full-HD z prędkością odświeżania 30 klatek na sekundę z rozdzielczością 5 Megapikseli. Leica DMS1000 z kodowaną optyką zmiany powiększeń może pracować niezależnie lub być połączona z komputerem. Oprogramowanie LAS (Leica Application Suite) oferuje możliwość precyzyjnych pomiarów w płaszczyźnie xy. Leica Application Suite (LAS) jest platformą dla wszystkich mikroskopów i kamer mikroskopowych firmy Leica Microsystems.

Precyzyjne pomiary i analizy przeprowadzane są na obrazie cyfrowym. Wiele narzędzi do precyzyjnego pomiaru można skonfigurować tak, aby pasowały do określonych wymagań. Uwzględniono grubości linii, kolory, komentarze, etykiety i wiele dodatkowych intuicyjnych narzędzi. Opcjonalne moduły umożliwiają oszczędzanie czasu, ciągłe wyświetlanie obrazu na żywo z możliwymi nakładanymi danymi pomiarowymi. Szablony pomiarowe oferują wygodną opcję porównywania bieżących i poprzednich obrazów.

W nowoczesnej metrologii cyfrowy mikroskop Leica DMS1000 jest pierwszym wyborem do zaawansowanych zadań w zakresie zarządzania jakością oraz badań i rozwoju. Tutaj priorytetem jest przede wszystkim precyzja, niezawodność i bezpieczeństwo. Optyka ogniskowej parfokalnej zawsze utrzymuje ostrość próbki, a opcjonalne akcesoria telecentryczne poprawiają wyniki pomiarów.

Główne zalety mikroskopu Leica DMS1000 :

 • Zakodowana optyka gwarantuje poprawne i możliwe do prześledzenia wyniki pomiarów
 • Optyka parafokalna, centralna i telecentryczna
 • Zoptymalizowany do kontroli jakości, testowania oraz dokumentacji
 • Szybki i realistyczny obraz na żywo
 • Samodzielna obsługa bezpośrednio na monitorze HD
 • Intuicyjny kontrola wszystkich parametrów kamery za pomocą pilota na podczerwień (w trybie HD)
 • Programowalne wartości zadane i szablony do importu
 • Bezpośrednie nagrywanie klipów filmowych HD na kartę SD
 • Technologia FlexAperture™ zapewnia stałą jasność obrazu w całym zakresie zoomu

Aplikacje

W budowie

Technolutions sp. z o. o.

Otolice 38

99-400 Łowicz

 

 

tel.: +48 606 440 718

e-mail: kontakt@technolutions.pl

Technolutions 2020 © wszelkie prawa zastrzeżone

badanie przyczepności powłok

Wyjątkowa oferta na zakup mikroskopu