Oxford Instruments

Indictively Coupled Plasma Chemical Vapour Deposition (ICP CVD)

ICP CVD jest procesem osadzania cienkich filmów z fazy gazowej na podłożu ze wspomaganiem plazmowym. Umożliwia osadzanie cienkich warstw w plazmie dużej gęstości przy niskim ciśnieniu. W porównaniu do klasycznego CVD termicznego, w tym przypadku katalizatorem reakcji jest plazma, a nie temperatura. Poszerza to możliwości w zakresie pokrywanych podłoży, ponieważ umożliwia obróbkę większej ilości materiałów. Poprawia możliwości kontrolowania stechiometrii i czystości powierzchni oraz wytwarzania warstw nierównowagowych. Proces ten składa się z reakcji chemicznych, które występują po utworzeniu plazmy z gazów reakcyjnych. Plazma otrzymywana jest pod wpływem przemiennego pola elektromagnetycznego wysokiej częstości przy odpowiednio niskim ciśnieniu.

Zalety procesu ICP CVD

Największą zaletą procesu ICP CVD jest możliwość osadzania warstw w niskich temperaturach (nawet poniżej 150oC), dzięki czemu ma zastosowanie w obróbce wielu materiałów. Poza tym umożliwia szybkie osadzanie warstw, powyżej 140 nm/min, przy jednoczesnym zachowaniu ich wysokiej jakości. Dzięki kontroli naprężenia są one odporne na pękanie, a kontrola ich grubości umożliwia jednorodne pokrycie materiału. Proces jest wysoko powtarzalny, co pozwala na wielokrotne nakładanie takich samych warstw. Ważną cechą osadzonych w procesie ICP CVD warstw są ich właściwości dielektryczne.
ICP CVD wykorzystywany jest podczas produkcji ogniw słonecznych i światłowodów do tworzenia powłok antyrefleksyjnych, w optyce do tworzenia warstw przeciwodblaskowych i odpornych na zarysowania oraz jako między warstwową powłokę dielektryczną.
6df18258150341173673448549910554565.12eb7ea652aeb91aec2cc00027bcdcea

PlasmaPro 80 ICPCVD

PECVD_LR.7244a25b9d83a39330fb8d4074580eec

PlasmaPro 100 ICPCVD

Potrzebujesz informacji?

Zostaw swój kontakt, odezwiemy się

PlasmaPro 80 ICPCVD

PlasmaPro 80 to kompaktowy system zajmujący niewiele miejsca, a oferujący szerokie zastosowania w procesach trawienia i osadzania powłok. Dzięki specjalnej konstrukcji daje możliwość wygodnego załadunku płytek bez uszczerbku dla jakości procesu. Jest to idealne rozwiązanie do badań, prototypowania i produkcji małoseryjnej. PlasmaPro 80 ICPCVD umożliwia przeprowadzanie wydajnych procesów z wykorzystaniem zoptymalizowanego chłodzenia elektrod i doskonałej kontroli temperatury podłoża.

Główne cechy urządzenia:

 • otwarta konstrukcja załadunku pozwala na szybki załadunek i rozładunek płytek,
 • możliwość dokładnej kontroli procesu wytrawiania i określania szybkości,
 • równomierny rozkład temperatury płytek,
 • wielkość płytek do 200 mm,
 • niski koszt utrzymania,
 • zbudowany zgodnie ze standardami SEMI S2/S8.

PlasmaPro 100 ICPCVD

Ten moduł procesowy ICPCVD został zaprojektowany do wytwarzania wysokiej jakości powłok w niskich temperaturach. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu plazmy o wysokiej gęstości, która umożliwia osadzanie doskonałej jakości powłok nie uszkadzając podłoża.

Główne cechy urządzenia:

 • doskonała jednorodność, wysoka wydajność i wysoka precyzja procesów,
 • elektroda o szerokim zakresie temperatur,
 • kompatybilny ze wszystkimi rozmiarami płytek do 200 mm,
 • szybka zmiana między rozmiarami płytek,
 • niski koszt zakupu i łatwość serwisowania,
 • kompaktowy rozmiar, elastyczny układ,
 • rezystywne podgrzewane elektrody do 400 °C lub 1200 °C,
 • możliwość czyszczenie komory in situ,
 • elastyczny moduł transportu par umożliwiający osadzanie powłok z wykorzystaniem ciekłych prekursorów TiO2 przy użyciu TTIP, SiO2 przy użyciu TEOS.

Aplikacje

W budowie

Technolutions sp. z o. o.

Otolice 38

99-400 Łowicz

 

 

tel.: +48 606 440 718

e-mail: kontakt@technolutions.pl

Technolutions 2022 © wszelkie prawa zastrzeżone