ARUN Technology zajmuje się projektowaniem, rozwojem, produkcją, sprzedażą i serwisem optycznych spektrometrów emisyjnych (OES) od momentu wprowadzenia na rynek w latach 80-tych, pierwszego na świecie przenośnego analizatora metali opartego na technologii CCD. Ten brytyjski producent oprzyrządowania naukowego jest globalnym dostawcą wiodących na rynku i innowacyjnych rozwiązań w zakresie kontroli jakości dla różnych gałęzi przemysłu zajmujących się obróbką metali, badaniami materiałowymi, produkcją i odlewnictwem.
Nieustanne inwestycje w badania i rozwój sprawiają, że produkty ARUN Technology pozostają w czołówce analizatorów metali. Dzięki temu rok po roku są pierwszymi, którzy wprowadzają na rynek nowe i innowacyjne technologie, co pozwala klientom na optymalizację procesów kontroli jakości, utrzymanie bezpieczeństwa produkcji, poprawę testowania w procesie, podniesienie jakości badań oraz szybsze wprowadzenie produktów na rynek przy zapewnieniu niezawodności.
OPROGRAMOWANIE ARUN
Nie tylko rozdzielczość optyczna decyduje o analitycznej mocy instrumentu. Pakiet oprogramowania ARUN posiada potężny węzeł spektrometryczny, jak również wszystkie potrzebne funkcje dodatkowe, które pomagają w codziennej rutynowej pracy i sprawiają, że korzystanie z instrumentu jest wydajne i przyjemne.
Funkcje oprogramowania ARUN obejmują:
Nowo zaprojektowany ARTUS 10 zawiera nowoczesny sensor CMOS klasy badawczej, który umożliwia skrócenie czasu analizy niektórych metali nawet do 10 sekund. Dodane inteligentne algorytmy eliminują zakłócenia tła, zapewniając optymalną wydajność analizy i zmniejszając wymagania dotyczące przygotowania próbki.
ARTUS 10 to pierwszy spektrometr wykorzystujący technologię CMOS i układ chłodzenia termoelektrycznego do bezpośredniego odczytu. Jest to idealny spektrometr dla przemysłu wykorzystującego stal, metale nieżelazne, nieznane i materiały kompozytowe, do przeprowadzenia testów w trakcie procesu i ostatecznej kontroli jakości. Spełnia potrzeby użytkowników poszukujących rozwiązania wysokiej klasy.
Nowe funkcje ARTUS 10 obejmują również podwójny układ optyczny, nową konstrukcję kanału gazowego, komorę pomiarową wykonaną z odlewu aluminiowego, nie wymagający narzędzi dostęp do soczewek optycznych UV i światła widzialnego oraz blokadę elektrody typu zaciskowego. System obsługi w chmurze A-Care umożliwia natychmiastowe, automatyczne powiadomienie o anomaliach, zdalną aktualizację oprogramowania, konserwację i wsparcie. Graficzne wyświetlanie stanu każdego modułu instrumentu pomaga wyraźnie ocenić działanie sprzętu.
WERSJA ARTUS 10 | KALIBRACJA | ZAKRES ZASTOSOWAŃ |
Ultimate Plus | Może analizować Fe, Al, Cu, Ni, Zn, Mg, Co, Ti, Sn, Pb i inne, łącznie ponad 40 rodzajów pierwiastków. |
|
Ultimate | Może analizować Fe, Al, Cu, Ni, Zn, Mg, Co, Ti, Sn, Pb i inne, łącznie ponad 40 rodzajów pierwiastków. |
|
Standard | Może analizować Fe, Al, Cu, Ni, Zn, Mg, Co, Ti, Sn, Pb i inne, łącznie ponad 40 rodzajów pierwiastków. |
|
Basic | Może analizować Al, Cu, Zn, Mg, Sn, Pb i inne metale nieżelazne. |
|
ARTUS 8 to idealne urządzenie do kontroli materiałów, testów w trakcie procesu produkcyjnego, niezależnych testów laboratoryjnych i końcowej oceny jakości. Oferuje wszystkie zalety elastycznego i wszechstronnego spektrometru CMOS, zapewniając szybkie, precyzyjne i dokładne analizy. Jest to jeden z najbardziej wydajnych i niezawodnych spektrometrów oferujących pełny zakres kalibracji obejmujących żeliwa, stale z węglem i azotem oraz wszystkie pierwiastki stopowe – również ich śladowe ilości.
Ryzyko pomylenia badanego materiału ogranicza szeroki wybór adapterów, które pozwalają analizować próbki o różnych i nietypowych kształtach, w tym o małym rozmiarze, a także rozbudowana biblioteka gatunków, która wizualnie sygnalizuje niezgodność ze specyfikacją badanego stopu.
Cechy ARTUS 8:
MERLIN 4 jest podstawowym spektrometrem CMOS dostępnym jako dedykowana jednostka jednostanowiskowa, jak również jako wszechstronny system wielostanowiskowy. Jest dobrze dopasowany do produkcji i kontroli metali oraz laboratorium kontraktowego i przemysłu morskiego, a także doskonale nadaje się do przemysłu obróbki metali. Dostępny jest w 2 modelach:
HELIUS jest pierwszym z serii ręcznych spektrometrów XRF od ARUN Technology
Wykorzystując sprawdzoną technologię fluorescencji rentgenowskiej, ten kompaktowy instrument błyskawicznie, precyzyjnie i w sposób nieniszczący analizuje produkty z różnych materiałów. Ważąc 1,51 kg, jest najlżejszy wśród innych urządzeń na rynku!
Seria analizatorów metali HELIUS XRF jest dobrym wyborem do analizy w wielu dziedzinach, dostarczając szybkie i dokładne wyniki wprost na dłoni.
Dzięki zaawansowanej elektronice i najnowocześniejszym algorytmom matematycznym, instrumenty HELIUS XRF zapewniają najwyższą jakość pomiaru w ciągu kilku sekund.
Jest to idealne rozwiązanie do kontroli i analizy materiałów przychodzących, wyrobów gotowych i części produkcyjnych w procesie produkcji w sposób nieniszczący.
Ponadto:
- Bateria zapewnia pracę nawet przez 10-12 godzin
- Biblioteka urządzenia obejmuje ponad 1600 materiałów
- Użytkownik może modyfikować istniejącą bibliotekę gatunków, dodać nowe gatunki lub dostosować bibliotekę do własnych potrzeb
- Zaawansowane zarządzanie danymi umożliwia odczyt wyników bezpośrednio na urządzeniu czy komputerze PC a także szybki eksport przez USB i WiFi
- Szeroki wybór akcesoriów pomaga dopasować urządzenie do wszechstronnych zadań
Urządzenie HELIUS (XRF) dostępne jest w 3 modelach: 300, 600 i 900. Wszystkie posiadają źródło wzbudzenia 50KV/4W w postaci anody Ag.
HELIUS 300 i 600 są skalibrowane dla stopów (Cast), metali szlachetnych (Kt) lub minerałów (Geo).
Modele HELIUS 300 i 600 (Cast) są skalibrowane dla Fe, Cu, Ni i Ti. Jeśli wymagane są inne bazy dla metali szlachetnych lub minerałów, można to skonfigurować.
HELIUS 900 jest skalibrowany dla stopów (Cast) lub minerałów (Geo).
Model HELIUS 900 (Cast) obejmuje pierwiastki lekkie Mg, Al, Si, P i S oraz stopy na bazie Al.
CALIBUS jest najnowszym z serii spektrometrów opartych na technologii laserowej (LIBS) od ARUN Technology. Jest to pierwszy analizator LIBS na rynku oparty na technologii CMOS do pomiaru węgla w materiałach żelaznych.
Nowy CALIBUS to idealne rozwiązanie do analizy QA/QC, produkcji metalurgicznej i obróbki, przemysłu petrochemicznego, górnictwa, złomu metalowego i recyklingu. Posiada szerokie spektrum od 190 nm do 800 nm, umożliwiając wykrycie ponad 20 pierwiastków, w tym C, Li, Be, B, Na, Mg i Si.
Prędkość wykrywania jest imponująca - wyniki analityczne pojawiają się w ciągu 1 sekundy, co sprawia, że efektywność jest 10-30 razy wyższa w porównaniu do innych dostępnych przenośnych spektrometrów OES.
Zalety i funkcje CALIBUS:
Specyfikacja techniczna: