Materiały do ewaporacji

ZOBACZ WIĘCEJ
Technolutions logo

Materiały do ewaporacji

Materiały do ewaporacji znajdujące się w naszym asortymencie to uzupełnienie kompleksowej oferty Technolutions. Dostarczamy rozwiązania na potrzeby laboratoriów specjalizujących się w cienkich warstwach: od urządzeń do nanoszenia powłok, po mikroskopy i sprzęt badawczy, a nawet cleanroomy. W naszej ofercie materiałów do ewaporacji znajdują się produkty metalowe, między innymi aluminium, krzem, miedź, nikiel, a także stopy oraz kompozyty. Materiały przeznaczone są zarówno do celów badawczo-rozwojowych, jak i produkcyjnych. Charakteryzują się wysoką czystością, co zapewnia optymalną wydajność podczas nakładania powłok i wysoką jakość gotowego produktu.

Czym jest ewaporacja?

Ewaporacja to metoda nakładania cienkich warstw na skutek parowania. Proces przebiega w próżni, co oznacza, że w środowisku pracy nie znajdują się inne opary, które mogłyby zakłócić powlekanie przedmiotu. Na skutek wysokiej temperatury materiał do ewaporacji zmienia stan skupienia na gazowy, a po osadzeniu na podłożu kondensuje do stanu stałego. Za pomocą tej metody nakładane są popularne powłoki PVD, które są obecne na wielu przedmiotach codziennego użytku. W naszym asortymencie znajdują się również źródła ciepła wykorzystywane w procesie ewaporacji. Należą do nich różnej wielkości druciki, grzałki tyglowe, koszyczki, łódeczki, pręty, tygielki, włókna i źródła punktowe.

Potrzebujesz pomocy??

Zostaw swój kontakt, odezwiemy się
Technolutions sp. z o. o. Otolice 38 99-400 Łowicz tel.: +48 606 440 718 e-mail: kontakt@technolutions.pl Youtube Linkedin