Leica Microsystems
Zintegrowana laserowa spektroskopia rozpadu (LIBS)

Zaoszczędź 90% swojego czasu, aby określić skład mikrostruktury w porównaniu z inspekcją konwencjonalnym SEM / EDS.
Zintegrowana laserowa spektroskopia rozpadu (LIBS) dostarcza dokładny chemiczny rys struktury materiału widoczny na obrazie mikroskopowym w ciągu sekundy.
Zbadaj dokładnie to, co widzisz przez okulary lub kamerę. Operator nie potrzebuje dodatkowej wiedzy specjalistycznej. Wystarczy jedno kliknięcie do szybkiej i łatwej interpretacji analizowanego materiału.
1. Impuls laserowy uderza w powierzchnię materiału;
2. Indukowana jest plazma, która rozpadając się emituje światło
3. Cechy charakterystyczne linii atomowych powstałych po rozproszeniu wiązki laserowej pozwalają na identyfikację pierwiastków analizowanego materiału
Rozwiązanie DM6 M LIBS wykorzystuje laserową spektroskopię rozpadu (LIBS), aby umożliwić jakościową analizę chemiczną.
Oprogramowanie zidentyfikuje skład mikrostruktury, porównując widmo ze znanym zestawem danych dla pierwiastków i związków. Zestaw danych można rozszerzyć o wyniki dla określonych materiałów uzyskane przez użytkownika.
System 2 w 1 DM6 M LIBS w połączeniu z oprogramowaniem analitycznym Cleanliness Expert umożliwia kontrolę wizualną i chemiczną próbek filtrów za pomocą jednego urządzenia umożliwiając dokładne określenie źródła zanieczyszczenia w krótkim czasie.
Szybkie uzyskiwanie danych zarówno o składzie, jak i strukturze cząstek daje przewagę w szybszym podejmowaniu pewnych decyzji podczas analizy.
Cząstka zanieczyszczenia znaleziona na filtrze podczas analizy czystości zidentyfikowana jako stal za pomocą systemu LIBS.
Odprysk żelaza w krzemianowej skale macierzystej zidentyfikowany za pomocą systemu LIBS
Profil głębokości i analiza warstw materiałów
Rozwiązanie LIBS może być wykorzystane do mikrowierceń w materiałach.
Zastosowania wiercenia µ to:
• Profilowanie głębokości
• Analiza warstw
• Czyszczenie powierzchni.
Profilowanie głębokości jest przydatne w celu ustalenia, czy skład materiału może się zmieniać wraz z głębokością.
Schemat otworu µ ze wskazaną średnicą i głębokością – Stop miedzi z otworami µ powstałymi podczas analizy chemicznej systemem LIBS.