Firma Oxford Instruments jest liderem na rynku globalnym w dziedzinie dostarczania rozwiązań z zakresu nowoczesnych technologii związanych bezpośrednio zarówno z sektorem Research and Development, jak i przemysłem. Oxford Plasma Technology stanowi nieodłączną część firmy matki – jest odpowiedzialna za instrumenty potocznie nazywane „plazmowymi”. Stworzona przez grono wykwalifikowanych inżynierów aparatura gwarantuje przyszłym użytkownikom możliwości wykonywania procesów depozycji w skali atomowej metodą ALD oraz CVD, przy użyciu napylania magnetronowego (PVD) oraz wiązką jonów (IBD). Oprócz wytwarzania powłok, Oxford zaprojektował i stworzył linię urządzeń umożliwiających ich trawienie metodami reaktywnego trawienia jonowego (RIE) oraz trawienia wiązką jonów (IBE). Ponadto jest liderem jeśli chodzi o opracowywanie nowych procesów depozycji, trawienia i wzrostu a w swojej bibliotece posiada ich ponad tysiąc.

W odniesieniu do procesów wzrostu Oxford stawia na chemiczne osadzanie z fazy gazowej, dodatkowo wspomagane plazmowo (PECVD). Specjalnie dla badaczy zajmujących się wzrastaniem materiałów Oxford Instruments stworzył urządzenie o nazwie Nanofab.

     nanofab

Nanofab® umożliwia przeprowadzanie najwyższej jakości procesów wzrostu nanomateriałów z katalityczną aktywacją in-situ i skrupulatną kontrolą procesu

Nowoczesne rozwiązanie w postaci aparatury Nanofab daje możliwości pracy nad procesami wzrostu:

 – od nanorurek węgłowych (CNT)

 cnt

 Obraz elektronowy nanorurek węglowych CNT otrzymanych w procesie wzrostu opracowanym przez specjalistów firmy Oxford Instruments

– przez nanodruty krzemowe (Si)

 si

Wzrost nanodrutów krzemowych

– czy tlenkowo-cynkowe (ZnO)

 zno

Obraz elektronowy nanodrutów ZnO

 -aż po grafen

 grafen

Płatki grafenu w podglądzie elektronowym

 – hexagonalny azotek boru (hBN)

 hBN

hBN (hexagonalny azotek boru)

– i dichalkogenki metali (MoS2)

mos2

Dwuwymiarowe dichalkogenki metali na przykładzie MoS2

Technolutions jest bezpośrednim i jedynym przedstawicielem firmy Oxford Instruments w Polsce.

– po większą ilość szczegółowych informacji zapraszamy na naszą stronę internetową: https://technolutions.pl/

– zachęcamy również do śledzenia strony producenta:

https://oxford-instruments.com/

http://www.oxfordplasma.de/

– w przypadku dodatkowych pytań prosimy o bezpośredni kontakt z naszym specjalistą w zakresie opisywanej powyżej tematyki:

Tomasz Szablewski