Spray Coating Nadetech Innovations

Technologia powlekania ultradźwiękowego (Ultrasonic Spray Coating) zastępuje konwencjonalne metody osadzania powłok w szerokim zakresie zastosowań przemysłowych i badawczo-rozwojowych. Umożliwia ona przeprowadzanie procesów natryskiwania, które byłyby niemożliwe do wykonania tradycyjnymi technikami. W porównaniu z wieloma innymi systemami powlekania, ultradźwiękowe dysze natryskowe są bardziej precyzyjne, możliwa jest ich bardziej precyzyjna kontrola, a osadzane materiały są bardziej powtarzalne.

Bezciśnieniowy spray o niskiej prędkości jest łatwo kontrolowany i znacznie zmniejsza ilość nadmiernego rozpylania, ponieważ krople osadzają się na podłożu, zamiast go odbić. Przekłada się to na znaczne oszczędności materiałowe i redukcję emisji do środowiska.

Zalety powlekania ultradźwiękowego:

  • Zmniejszone zużycie materiału nawet o 80%,
  • W pełni kontrolowane schematy natryskiwania dla niezawodnych wyników,
  • Możliwość stosowania bardzo niskiego przepływu,
  • Możliwość kontrolowania wielkości kropli poprzez wybór częstotliwości dysz,
  • Wąski rozkład kropel pozwalający zoptymalizować pożądaną morfologię powłoki.

Urządzenia


ND-SP Precision Spray Coater

ND-SP Precision Spray Coater to system opracowany do wytwarzania i osadzanie cienkich warstw przez natryskiwanie. ND-SP został zaprojektowany w celu wykonywania technik powlekania natryskowego, takich jak warstwa po warstwie, które wymagają niewielkich rozmiarów kropli. Dzięki precyzyjnej dyszy natryskowej, system jest w stanie wytwarzać krople o średnicy 10 mikrometrów, czy rozpylać ciecze o wysokiej lepkości.

Roztwór jest dostarczany przez pompę strzykawki, która oferuje wysoką precyzję oraz wszechstronność. System może być skonfigurowany z wieloma dyszami na życzenie klienta. Oprogramowania, które jest oparte na systemie Windows® jest łatwe w użyciu i umożliwia wiele sekwencji natryskowych, w zależności od wielkości próbki, jak również ilość próbek.

ND-SP Ultrasonic Spray Coater

ND-SP Ultrasonic Spray Coater to system opracowany do wytwarzania i osadzania cienkich warstw przez natryskiwanie. Dostępne jest również urządzenie przeznaczone do małych próbek (Mini Ultrasonic Spray Coater).

ND-SP Ultrasonic Spray Coater został zaprojektowany w celu wytwarzania powłok za pomocą techniki powlekania natryskowego, takich jak zol-żel, które wymagają jednolitych i bardzo małych rozmiarów kropli. Dzięki zastosowaniu dyszy ultradźwiękowej system jest zdolny do wytwarzania kropli o przeciętnej średnicy około 20 mikrometrów. Przewaga dysz ultradźwiękowych nad klasycznymi dyszami nadciśnieniowymi związana jest przede wszystkim z precyzją natrysku, dużo większą kontrolą prędkości z jaką natryskiwana jest substancja oraz możliwością złożonego kształtowania strumienia natrysku. Wszystkie te cechy w połączeniu z w pełni zautomatyzowanym i programowalnym modułem dozowania cieczy oraz zespołem napędowym, pozwalają na zastosowanie urządzenia w wielu obszarach zarówno badawczych, jak i przemysłowych.

Przewiń do góry