APLIKACJE

Kryminalistyka

Leica Microsystems może pochwalić się długą tradycją w zakresie kryminalistyki, która sięga lat dwudziestych XX wieku. W tym czasie Otto Metzger, dyrektor Urzędu Dochodzeniowego ds. Chemicznych w Stuttgarcie (Niemcy), złożył zamówienie na budowę mikroskopu porównawczego, odpowiedniego do badania dwóch pocisków lub kaset z nabojami w tym samym powiększeniu. Problem ten został rozwiązany poprzez opracowanie „mikro mostu porównawczego” i zamontowanie go w dwóch standardowych mikroskopach z ówczesnego asortymentu. Zdobyte w ten sposób doświadczenie zostało wykorzystane do opracowania specjalnego „mikroskopu porównawczego do celów kryminalistycznych” w 1931 r., pierwszego takiego uniwersalnego instrumentu dostępnego w laboratoriach kryminalistycznych na całym świecie. Rozpoczęła się historia sukcesu mikroskopu porównawczego.

Od tego czasu wiele się zmieniło. Potężne komputery, testy DNA i najnowsze odkrycia naukowe zrewolucjonizowały praktycznie każdy aspekt kryminalistyki. Ale mimo tych wszystkich technicznych osiągnięć, wizualne porównanie broni, futerałów na naboje, znaków narzędzi i dokumentów pozostaje nieodzowne – nawet dziś wiele sądów dopuszcza ekspertyzy oparte tylko na bezpośrednich porównaniach.

Mikroskopy kryminalistyczne i sprzęt do obrazowania

Każda popełniona zbrodnia pozostawia po sobie wskazówki – te, które są widoczne dla ludzkiego oka, i te, które nie są. Niezależnie od tego, czy eksperci kryminalistyczni badają amunicję, ślady farby, dokumenty, odciski palców, ślady włosów lub włókien, stereomikroskopia i mikroskopia są absolutnie niezbędne. Czy metody mikroskopowe doprowadzą do uzyskania ostatecznych wyników, czy też muszą być podparte dalszymi technikami analizy, zależy od rodzaju wskazówki. Niemniej jednak ważne jest zapewnienie badaczom możliwie dokładnych narzędzi, aby upewnić się, że nie zostanie pominięta najmniejsza wskazówka, ponieważ w medycynie sądowej „może” nie istnieje.

Jako specjalista od kryminalistyki musisz mieć pewność, że Twoje mikroskopy i sprzęt do obrazowania zapewniają precyzję, jakość, dokładność i powtarzalność wyników, aby odnieść sukces w badaniu dowodów. Leica Microsystems wspiera Twoją pracę w zakresie kwantyfikacji, analizy i dokumentowania wyników za pomocą szerokiej gamy rozwiązań z zakresu mikroskopii kryminalistycznej, od rutynowych instrumentów laboratoryjnych po kompletne systemy automatyczne

Broń palna i znaki narzędziowe

Badanie broni palnej i śladów narzędzi wymaga właściwego połączenia doskonałej optyki mikroskopowej, precyzyjnego oświetlenia i inteligentnego oprogramowania, które pomoże Ci odkryć unikalne właściwości powierzchni. Znajdź, zidentyfikuj, porównaj i dokumentuj zgodność z modułowymi, kompaktowymi i zintegrowanymi rozwiązaniami mikroskopowymi Leica Microsystems.

Śledzenie dowodów

Rekonstrukcja zdarzeń za pomocą dowodów śladowych wymaga precyzyjnej analizy mikroskopowej i odpowiedniej opieki w celu zminimalizowania uszkodzeń próbki. Niezależnie od tego, czy badasz włókna, włosy, farby, odciski palców, pozostałości czy inne materiały śladowe, Leica Microsystems oferuje potężne i dostosowane do potrzeb klienta rozwiązania mikroskopowe z szerokim zakresem oświetlenia i opcji dokumentacji.

Kwestionowanie dokumentów i pisma odręcznego

Badanie kwestionowanych dokumentów wymaga szczegółowej analizy mikroskopowej w celu ujawnienia zmian, autentyczności lub pochodzenia dokumentów. Bez względu na to, czy ujawniasz fałszerstwa, podróbki, kradzieże tożsamości czy oszustwa, mikroskopy, aparaty fotograficzne i oprogramowanie Leica pomogą Ci łatwo, dokładnie i wygodnie zbadać, porównać i udokumentować Twoje wyniki.

Medycyna sądowa i ekstrakcja DNA

Twoja specjalizacja w medycynie sądowej może obejmować szeroki zakres zastosowań, w tym biologię kryminalistyczną, patologię, antropologię, toksykologię, serologię, ekstrakcję DNA i inne. Niezależnie od specyfiki danej dziedziny, kryminalistyczne analizy laboratoryjne wymagają odpowiednich mikroskopów, kamer i rozwiązań programowych, które są dostosowane do Twoich potrzeb. Od badań przesiewowych do separacji, Leica oferuje szeroki zakres kryminalistycznych mikroskopów biologicznych z różnymi układami optyki, oświetleniem i opcjami oprogramowania.

Potrzebujesz informacji?

Zostaw swój kontakt, odezwiemy się

Technolutions sp. z o. o.

Otolice 38

99-400 Łowicz

 

 

tel.: +48 606 440 718

e-mail: kontakt@technolutions.pl

Technolutions 2022 © wszelkie prawa zastrzeżone