IZOLACJA AKUSTYCZNA I WIBROIZOLACJA

§

Nasza oferta


Accurion zapewnia skuteczne systemy redukcji drgań w oparciu o aktualny stan wiedzy metod inżynieryjnych. Ciągły postęp w rozwoju aktywnego tłumienia drgań i bliskim kontakt z wiodącymi instytutami badawczymi, zapewnienie systematyczną integrację najnowszych technologii.

W naszej ofercie systemów izolacji akustycznej i wibroizolacji znajdują się:

det-av-i4


ProducentTeoria


wibroizolacja

Drgania występują zawsze m. in. w laboratoriach, w znacznej większości przypadków są one niepożądane. Mogą one być spowodowane przez ruch pojazdów, konstrukcji budynków, przemieszczaniu się osób w pomieszczeniu etc.. Urządzenia charakteryzujące się wysoką dokładnością wymagają skutecznych rozwiązań antywibracyjnych, aby osiągnąć maksymalną wydajność. We wszystkich tych przypadkach, obiekty wymagają izolacji od źródeł wibracji.

Pomimo wszystkich różnic konstrukcyjnych, istota systemów izolacji drgań jest identyczna. Systemy pasywnej izolacji drgań składają się ze sprężyny i amortyzatora (dash-pot). Sprężyna jest przeznaczona do zmiękczania drgania i zakłócenia, a przepustnica służy do zakończenia drgań, które jest wzmacniane w układzie. Ze względu na rezonans wewnętrzny, systemy te wzmacniają drgania od 1 do 8 Hz zamiast je tłumić. Rozwiązaniem tego problemu jest aktywna kontrola wibracji (AVC). Sygnały przejęte przez bardzo czułe detektory drgań są analizowane przez układ elektroniczny siłowników elektro-dynamicznych, które natychmiast wytwarzają przeciwne siły w celu kompensacji drgań. Aktywny system tłumienia rezonansu i nie posiada żadnego wzmocnienia drgań przy żadnej częstotliwości.