Urządzenia do zastosowań biomedycznych dostępne w naszej ofercie dzielą się na:
Mikroskop holograficzny serii Transmission DHM® jest przeznaczony do pomiaru próbek przezroczystych lub półprzezroczystych. Mikroskop ten może być wyposażony w jeden (DHM® T-1000) lub dwa lasery (DHM® T-2100).
DHM®-T zapewnia precyzyjne ilościowe pomiary żywych hodowli komórkowych bez użycia jakiegokolwiek środka kontrastowego i przy bardzo niskiej mocy oświetlenia. DHM®-T jest idealnym instrumentem do badań przesiewowych, pomiarów poklatkowych i diagnostyki. Używany w połączeniu z opcjonalnym modułem fluorescencyjnym umożliwia jednoczesne pomiary DHM® i fluorescencji. Jest kompatybilny ze zmotoryzowanymi stolikami oraz z dużym wyborem akcesoriów do pracy z żywymi komórkami.
Uczniowie uczą się najlepiej, gdy ich sprzęt jest łatwy w użyciu i skonstruowany tak, aby był wystarczająco wytrzymały w celu zapewnienia bezproblemowej pracy każdego dnia.
Leica Microsystems, z 165-letnim doświadczeniem w projektowaniu i produkcji mikroskopów, łączy najnowszą technologię w optyce, mechanice i oświetleniu w nowych mikroskopach edukacyjnych Leica DM300.
Mikroskopy te zapewniają uczniom możliwości potrzebne im do obserwowania najdrobniejszych szczegółów we wszystkich naukach przyrodniczych.
Mikroskop edukacyjne Leica DM500 i DM750 dostarczają nową jakość w nauce przedmiotów ścisłych. Mikroskopy Leica DM500 i Leica DM750 zostały opracowane specjalnie w celu przeniesienia nauczania przedmiotów ścisłych na wyższy poziom i osiągnięcia celu polegającego na zwiększeniu czasu poświęcanego na efektywną edukację z zakresu nauk przyrodniczych. Dzięki wielu przyjaznym dla studentów funkcjom i wysokiej jakości konstrukcji, Leica DM500 i Leica DM750 „pobudzają” naukę przedmiotów ścisłych i skutecznie uczą kolejne pokolenie naukowców, być może przyszłych laureatów nagrody Nobla!
Leica DM1000 LED posiada trwałe oświetlenie LED, które zapewnia światło bliskie dziennemu, jasne oświetlenie o stałej temperaturze barwowej i emituje mniej ciepła.
Dioda LED eliminuje również konieczność wymiany lamp, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.
Jest idealny do wszystkich zastosowań w laboratoriach klinicznych, zwłaszcza w cytologii, hematologii i patologii. W przypadku specjalnych wymagań diagnostycznych mikroskop jest certyfikowany do diagnostyki in vitro (IVD).
Leica Microsystems oferuje również przenośną, zasilaną bateryjnie opcję do użytku w terenie.
Dzięki wyrafinowanej modułowej konstrukcji i wysokiej jakości fluorescencji mikroskopy Leica DM2000 są idealne do złożonych zadań w patologii, cytologii i wielu innych zastosowaniach. W przypadku specjalnych wymagań diagnostycznych mikroskop jest certyfikowany do diagnostyki in vitro (IVD).
Mikroskopy Leica DM2000 mogą być konfigurowane za pomocą różnych technik optycznych i kontrastowych, aby spełnić oczekiwania w najbardziej wymagających aplikacjach.
Leica DM2000 jest dostępna w dwóch wersjach, z jasnym oświetleniem halogenowym lub z diodą LED o długiej żywotności.
Mikroskopy optyczne Leica DM2500 i DM2500 LED to narzędzia do wymagających zadań w rutynowych badaniach przyrodniczych. Dzięki oświetleniu światłem przechodzącym i najnowocześniejszym akcesoriom są one szczególnie dobrze przystosowane do trudnych zadań badawczych z zakresu nauk przyrodniczych, które wymagają różnicowego kontrastu interferencyjnego lub wysokiej jakości fluorescencji.
Mikroskopy Leica DM3000 są wyposażone w zmotoryzowany rewolwer, głowicę kondensora, automatyczną regulację natężenia światła i opcjonalny pedał. Te intuicyjne mikroskopy znacznie usprawniają pracę w laboratorium. W przypadku specjalnych wymagań diagnostycznych mikroskop jest certyfikowany do diagnostyki in vitro (IVD).
Mikroskop Leica DM3000 automatycznie dostosowuje intensywność światła do wymagań każdego obiektywu, przechowuje poprzednio używane wartości dla każdego powiększenia i zwiększa wydajność podczas przełączania między powiększeniami dzięki unikalnemu trybowi przełączania.
Zwiększ wydajność pracy z mikroskopami badawczymi Leica DM4 B i Leica DM6 B! Oba doskonale sprawdzają się w badaniach biomedycznych i laboratoriach klinicznych.
Elastyczność mikroskopu w zakresie umieszczania kondensora S40 (odległość robocza 40 – 50 mm) lub przełączania na kondensor S80 (odległość robocza 80 mm) jest osiągana zaledwie kilkoma ruchami ręki. Wysokiej jakości obiektywy Leica zapewniają doskonałe obrazy.
Przemyślana konstrukcja umożliwia komfortową pracę nawet podczas długich badań.
Inteligentne funkcje sprawiają, że praca staje się płynna i wydajna, oszczędzając Twój czas i zasoby. Wysokiej jakości technologia obrazowania Leica Microsystems zapewnia precyzyjne wyniki i zmniejsza ryzyko błędów.
Leica DMi1 to mądry wybór zapewniający doskonałą jakość.
Dzięki dużej odległości roboczej standardowy mikroskop DM IL umożliwia wygodne monitorowanie dużych pojemników do hodowli komórkowych. Dzięki ramieniu światła przechodzącego o długości 480 mm można sprawdzać duże naczynia wielowarstwowe z maksymalnie 10 komorami — nawet przy użyciu fluorescencji.
Mikroskop DM IL można ulepszyć, aby dostosować go do produkcji komórek na dużą skalę.
Modułowy mikroskop odwrócony DMi8 jest sercem rozwiązania platformy DMi8 S. Platforma DMi8 S jest kompletnym rozwiązaniem do rutynowych badań nad komórkami na żywo. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz precyzyjnie śledzić rozwój pojedynczej komórki w naczyniu, przeszukiwać w wielu testach, uzyskać rozdzielczość pojedynczej cząsteczki lub wyłapywać zachowania złożonych procesów, system DMi8 S pozwoli Ci zobaczyć więcej, szybciej i znaleźć ukryte.
Edukacyjne mikroskopy stereoskopowe Leica EZ4 są kompaktowe, wytrzymałe i zaprojektowane do obsługi przez uczniów. Nie wymagają dodatkowych czynności związanych z montażem lub demontażem pojedynczych części. Aby mikroskop był gotowy do użycia wystarczy umieścić go na solidnym stole i podłączyć przewód zasilający. Użytkowanie mikroskopu stereoskopowego EZ4 jest szybkie, nieskomplikowane i nie wymaga długich prac przygotowawczych.
Mikroskopy stereoskopowe A60 idealnie nadają się do zwiększenia wydajności i poprawy jakości produkcji. Optymalna widoczność badanych produktów i komponentów, możliwość łatwej obróbki podzespołów to wszystko umożliwia analiza mikroskopem Leica serii A60. Dzięki zaawansowanej i precyzyjnej optyce Leica, praca z mikroskopem jest znacznie szybsza i wygodniejsza. Mikroskop stereoskopowy Leica A60 jest idealnym rozwiązaniem na długie okresy użytkowania, może być używany intuicyjnie i szybko można dostosować go do różnych użytkowników. Jest to możliwe dzięki ergonomicznemu wzornictwu mikroskopu zwiększającemu komfort i wygodę pracy. To kolejno przekłada się na zwiększenie wydajności obserwacji czego efektem może być wyższa jakość produktu końcowego.
Wszystkie trzy mikroskopy umożliwiają uzyskanie porównywalnych wyników przy różnych stopniach powiększenia. Zapewnia to dokładność w powtarzalnych zadaniach, na przykład przy inspekcjach elektronicznych lub przesiewaniu organizmów modelowych.
Twój cel: wysokiej jakości obrazy, które umożliwiają pomiary i które można dokładnie powtórzyć przy minimalnym wysiłku. Kodowane mikroskopy stereoskopowe Leica pomagają utorować drogę do poprawiania wyników.
Największą zaletą serii S9 jest unikalna technologia FusionOptics™ firmy Leica. Dzięki tej technologii mikroskopy z serii S9 łączą większą głębię ostrości z maksymalną rozdzielczością. Co więcej, nie ma potrzeby ponownego ustawiania ostrości, aby zobaczyć wszystkie szczegóły w wysokości do 12 mm. Brak konieczności ustalania ostrości co kilka mm? Dzięki technologii FusionOptics™ operatorzy mikroskopów doświadczą bardziej naturalnej percepcji, dzięki czemu będą mogli pracować wydajniej i oszczędzić do 20% czasu!
Komory laminarne Clean Environments są idealne do zastosowań w Life Science.
Clean Hood zapewnia stacjonarne, wolne od zanieczyszczeń środowisko umożliwiające prowadzenie procesu w specjalnych warunkach. Konstrukcja komory umożliwia ciągłą rozbudowę zgodnie z wymaganiami procesu.
Konstrukcja Clean Hood opiera się na doświadczeniu firmy Moorfield Nanotechnology w produkcji pomieszczeń o wysokiej czystości.
Zalety komory laminarnej Clean Hood:
Clean Hood został zaprojektowany z myślą o długowieczności. Zmienny kontroler prędkości umożliwia ustawienie prędkości w taki sposób, że nie zwiększysz ciśnienia w filtrze HEPA.
W przeciwieństwie do tradycyjnych jednostek zamkniętych, zarówno filtr wstępny, jak i końcowy filtr H14 HEPA są łatwe do wymiany.
Komory rękawicowe Vigor Gas Purification Technologies to rozwiązanie sprawdzone w wielu gałęziach nauki i przemysłu.
Zaletami komór rękawicowych Vigor są:
Zupełnie nowa inteligentna koncepcja Doxa Microfluidics StartUp Electrospinning Machine to urządzenie laboratoryjne adresowane do projektowania procesów wytwarzania nanowłókien i nanocząstek. Opracowane i zaprojektowane na podstawie wiedzy badawczej w zakresie elektroprzędzenia i technik elektrorozpylania, stanowiący najlepszy wybór do prowadzenia badań laboratoryjnych, klucz do sukcesu w projektowaniu nowych procesów współosiowego elektrorozpylania i elektroprzędzenia (rdzeń-powłoka, nanowłókna i nanocząstki) z szerokiej gamy zastosowań w różnych sektorach.
Urządzenie to stanowi rozwiązanie problemu związanego z produkcją pilotażową materiałów wytwarzanych przez elektroprzędzenie. FibeRoller Machine jest wysokowydajną elektroprzędzarką przemysłową, w której, dzięki zastosowaniu technologii Doxa® Multiplexed Nozzle, można uzyskać pożądany poziomu produkcji przy użyciu kolektora ciągłego.
NS LAB firmy Elmarco to solidna platforma do tworzenia jednolitych membran z nanowłókien do prac eksperymentalnych. To kompaktowe, przystępne cenowo narzędzie badawcze wykorzystuje ten sam stacjonarny system elektrod drutowych, który można znaleźć w przemysłowych liniach produkcyjnych Nanospider™ – uznanego światowego lidera. NS LAB jest drugą iteracją pionierskiej serii sprzętu laboratoryjnego Elmarco i uwzględnia wieloletnie opinie klientów.
Za pomocą linii produkcyjnej Nanospider™ NS 1S500U firmy Elmarco można wytworzyć warstwę nanowłókien o szerokości 500 mm wykorzystując metodę elektroprzędzenia bezigłowego. NS 1S500U łączy technologię produkcji przemysłowej z cechami wysokiej klasy sprzętu laboratoryjnego i może pracować w trybach pracy wsadowej i ciągłej. NS 1S500U to wszechstronne narzędzie do badań i rozwoju produktów z nanowłókien, a także do produkcji małoseryjnej.
Umożliwiające pomiary optyczne (Pomiar grubości powłok i współczynników optycznych)
Umożliwiające pomiar chropowatości, topografii i grubości powłok
Umożliwiają badania odporności na zarysowania
Umożliwiają badania odporności na zużycie
Systemy do przygotowania powierzchni
Umożliwiające nakładanie i trawienie powłok oraz implantację jonów
Układy wibroizolujące poprawiające możliwości obrazowania i pomiaru