NOWOŚCI


Spektralna Elipsometria Odniesienia Nanofolm_RSE

Nanofilm_RSE to specjalny rodzaj elipsometru, w którym próbka jest porównywana z odniesieniem. Dzięki temu różnica elipsometryczna między próbką i odniesieniem może zostać zmierzona. Ze względu na układ odniesienia, żaden z elementów optycznych nie musi być przemieszczany lub modulowany w czasie pomiaru, a wysokiej rozdzielczości widma mogą być uzyskane w pomiarze typu single-shot. 

Przestrzenne ALD wielkopowierzchniowe

W listopadzie ubiegłego roku, BENEQ przekazał pierwsze informacje na temat naszego nowego przestrzennego ALD, który pracuje nanosi powłok na ruchome podłoże. Obiecano nam kolejne porcje informacji dotyczących projektu szybkiego ALD, oto i one…

Wzrost MoS2 i związane z nim dichalkogenki metali przejściowych 2D

Oxford Instruments oferuje system (PE)CVD wyposażony w moduły dostarczania prekursora dla wzrostu dwuwymiarowych warstw materiałów takich jak: MoS2, WS2 etc. Wysoka jakość otrzymanej warstwy siarczku molibdenu (MoS2), potwierdzona została przez AFM oraz spektroskopie Ramana.


UDZIAŁY W KONFERENCJACH


XV KRAJOWA KONFERENCJA ELEKTRONIKI

W Darłówku Wschodnim w dniach 06.06 – 10.06.2016 roku odbyła się konferencja pod patronatem Komitetu Elektroniki i Telekomunikacji Polskiej Akademii Nauk.

IC SeNOB 2016

W dniach 22-25 maja 2016 roku w budynku Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Pigonia 1 odbyła się Międzynarodowa konferencja Naukowa: Półprzewodnikowe Nanostruktury dla Optoelektroniki i Biosensorów IC SeNOB 2016 (International Conference on Semiconductor Nanostructures for Optoelectronics and Biosensors).

NOWOCZESNE TECHNOLOGIE W INŻYNIERII POWIERZCHNI ŁÓDŹ – SPAŁA 2016

W dniach 25 – 28 września 2016 roku Instytut Inżynierii Materiałowej Politechniki Łódzkiej organizuje VI Ogólnopolską Konferencję Naukową: „Nowoczesne Technologie w Inżynierii Powierzchni Łódź – Spała 2016”. Konferencja naukowa „Nowoczesne Technologie w Inżynierii Powierzchni Łódź – Spała 2016” ma na celu prezentację aktualnych osiągnięć naukowych w inżynierii powierzchni oraz wymianę doświadczeń w zakresie tej dyscypliny naukowej.

GRAFEN I INNE MATERIAŁY 2D

W dniach 12-14 września 2016 r. odbędzie się II Krajowa Konferencja „Grafen i inne materiały 2D” (2nd Polish Conference „Graphene and 2D materials”). Odbywa się ona w Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nanotechnologii ZUT (al. Piastów 45, Szczecin).

GRAPHENE WEEK 2016

Naukowcy zajmujący się badaniami nad grafenem spotykają się od 2008 roku. Poprzednie edycje Graphene Week odbywały się m.in. na brytyjskim Uniwersytecie w Manchesterze, holenderskim Uniwersytecie Technicznym w Delft oraz amerykańskim Uniwersytecie w Maryland.Warszawska konferencja zgromadziła 700 naukowców z ponad 40 krajów z całego świata.

TARGI KIELCE 2018

Technolutions bedzie uczestniczyć w XXIV Targi Przemysłowej Techniki Pomiarowej CONTROL-STOM, które odbędą się w od 10 do 12 kwietnia 2018. Mają one w branży opinię jednego z najważniejszych wydarzeń w Europie Środkowo–Wschodniej.


ZORGANIZOWANE WYDARZENIA


POKAZY PROFILOMETRU OPTYCZNEGO

29 września 2016 r. w Krakowie zaprezentowaliśmy nowość z naszej oferty- profilometr Profilm3D. Urządzenie wraz z niską ceną gwarantuje jakość urządzeń kilkukrotnie droższych!

SPOTKANIE UŻYTKOWNIKÓW 2018

W dniach 31 stycznia oraz 1 lutego 2018 r. w Morges (Szwajcaria) odbędzie się spotkanie użytkowników urządzeń Anton Paar TriTec.

WARSZTATY- BADANIA MATERIAŁÓW W SKALI NANO I MIKRO

Zapraszamy serdecznie na warsztaty podczas których będą Państwo mieli możliwość zapoznania się z działaniem oraz zbadania własnych próbek na wielu urządzeniach!

WARSZTATY- BADANIA MATERIAŁÓW W SKALI NANO I MIKRO (II EDYCJA)

Zapraszamy serdecznie na warsztaty podczas których będą Państwo mieli możliwość zapoznania się z działaniem oraz zbadania własnych próbek na wielu urządzeniach!

WARSZTATY- BADANIA MATERIAŁÓW DLA PRZEMYSŁU

Zapraszamy serdecznie na warsztaty dedykowane badaniom dla przemysłu, podczas których będą Państwo mieli możliwość zapoznania się z działaniem oraz zbadania własnych próbek na wielu urządzeniach!

INŻYNIERIA POWŁOK W SKALI NANO – ROZWIĄZANIA DLA NOWOCZESNEJ ELEKTRONIKI

Serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w sympozium oraz warsztatach organizowanych wspólnie przez firmy Technolutions, PIK Instruments oraz Instytut Fizyki PAN. Podczas wydarzenia będziecie mogli Państwo wysłuchać wykładów wielu specjalistów aplikacyjnych