vario-hintergrundUniwersalne rozwiązania dla różnych zastosowań

Kompaktowe wymiary i elastyczność w aplikacjach produktów z tej serii sprawiają, że urządzenia idealnie nadają się do izolacji instrumentów o średnich i dużych gabarytach oraz do indywidualnych rozwiązań i potrzeb klientów. Nie ma praktycznie żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o zakres zastosowań oferowanych przez systemy Vario.
Elementy izolacyjne dostępne są w trzech różnych wersjach długości i nośności. Układy izolują urządzenia do 1500 kg (3300 funtów). Izolacja elementów Vario zaczyna się już przy 1 Hz i powyżej 10 Hz, osiąga więcej niż 35 dB (98,2%). Elementy Vario są zawsze używane w parach; każda dopasowana para musi działać w ustawieniu równoległym. Można także skonfigurować 2, 4, 6 lub więcej elementów izolacyjnych.
 thumb_961__span3
Główną zaletą aktywnych systemów Halcyonics jest brak naturalnych zakłóceń rezonansu niskiej częstotliwości, który jest generowany przez systemy pasywne mające częstotliwość rezonansową zwykle w zakresie od 1 do 5 Hz. W rezultacie system pasywny wzmacniania wibracje w tym zakresie częstotliwości. W porównaniu z systemami pasywnymi, aktywne systemy Halcyonics zapewniają doskonałe właściwości izolacji drgań już przy wyjątkowo niskich częstotliwości 1-4 Hz. Aktywna izolacja od drgań dla wszystkich 6 stopni swobody.
Przykładem aplikacji dla systemów Vario jest zastosowanie elementów izolujących w prototypach optycznych, które mają być stosowane w produkcji: laserów, takich jak interferometry, zespołów holograficznych i innych. Różne przykłady można znaleźć w wielu sektorach: profilowanie optyczne w nanotechnologii, komory UHV mikroskopu skaningowego tunelowego dla badań materiałów, maszyny do pomiaru współrzędnych 3D (CMM) w metrologii związanej z produkcją, jak również technologii badań o dużej wydajności w nowoczesnej biotechnologii. Ponadto, układy Vario są używane w konfiguracji Patch-Clamp, wannach Langmuira-Blodgett, elipsometrii i eksperymentach z dziedziny badań MEMS.
 transmissionskurve-vario

Główne cechy

  • Modułowa konstrukcja i elastyczne w użyciu
  • Zasilanie z gniazdka jest wystarczające – nie ma potrzeby dostarczania sprężonego powietrza
  • Automatyczna regulacja obciążenia i blokada transport dla systemów Vario
  • Niska częstotliwość rezonansowa; w efekcie doskonałe właściwości drgań także w zakresie częstotliwości poniżej 5 Hz
  • Aktywna izolacja w sześciu stopniach swobody
  • Szeroka gama standardowych wersji i dostępnych modyfikacji
  • Sztywność zwykle 20 – 30 razy wyższa niż izolatora pasywnego 1 Hz
  • Zewnętrzna jednostka sterująca