System powlekania funkcjonalnego FCS 500 do syntezy nanocząstek oraz powlekania R&D

FCS 500_EVTEK_KLA_new

Beneq FCS 500 dla badań nHALO® oferuje bezprecedensową swobodę wyboru materiałów i rozmiaru cząstek poprzez wcisnięcie przycisku dla badań w skali laboratoryjnej oraz badań rozwojowych.
Funkcjonalny system powlekania Beneq FCS 500 jest elastycznym oraz silnym narzędziem w skali laboratoryjnej dla syntezy nanocząstek i badań nad powłokami oraz badań rozwojowych. System jest zaprojektowany dla szerokiego do szerokiego zakresu materiałów podłoża oraz chemicznych prekursorów. Rodzaje produktu, w warunkach nanocząstek, w zakresie od metali szlachetnych, takich jak srebro (Ag) i pallad (Pd), poprzez tlenki metali takich jak tlenek tytanu (TiO2) i tlenek glinu (Al2O3), w celu ich połączenia np. TiO2-Ag i innych. Wielkość cząstek można łatwo regulować w zakresie od 5 do 200 nm (podstawowa wielkość cząstek), o wąskim rozrzucie wielkości (monomodalnym).

Możliwości surowców systemu są imponujące, oba prekursory ciekłe i gazowe kwalifikują się do syntezy. Zwykle dla cząstek tlenku metalu surowiec jest jego solą (azotanem lub siarczanem), rozpuszczonym w alkoholu i dejonizowanej wodzie. Inne typowe surowce to alkoholany, które są szczególnie przydatne, gdy metal nie jest dostępny w postaci soli metalu.

FCS 500 jest najlepszym zastosowaniem dla badań nad rozwojem cienkich warstw, powłok funkcjonalnych oraz modyfikacji powierzchni. Charakter procesu syntezy cząstek nHALO, umożliwia stosowanie różnych cząstek chemicznych oraz morfologii, jak również użycie różnych typów materiałów podłoża. Produkowane nanocząstki są osadzane bezpośrednio na podłożu, co zapewnia pożądane powlekanie oraz związane z tym właściwości. Typowe podłoża to szkło, ceramika i stal lub inne metale. System p[owlekania FCS 500 zawiera aplikacje: zabarwienie szkła, powłoki antybakteryjne, doping powierzchni i hydrofilową obróbkę powierzchni.

Dla badań pirolitycznym ciężkiego powlekania cienkich powłok, Beneq FCS 500 może być również wyposażony w proces powlekania aerozolowego nAERO®.

Główne dane

  • wytrzymałe i niezawodne syntezy nanocząstek
  • wszechstronny uniwersalny surowiec
  • szeroka gama produkowanych rodzajów: metale szlachetne, tlenki metali, ich kombinacje itp.
  • synteza cząstek i powlekanie w jednym etapie pracy
  • opcjonalna funkcja zbierania cząstek

Dane techniczne (proces nHALO)

Zakres temperatur podłoża  25 – 600 °C (1000 °C opcionalnie)
Rodzaje podłoża i wymiary – pojedyncze płaskie (małe): 100 x 100 x 4 (mm)
– pojedyncze płaskie (duże): 300 x 300 x 14 (mm)
– niestandardowe: na zamówienie
Szybkość powlekania podłoża  do 25 m/min
Szybkość wytwarzania cząstek  do 2000 mg/min
Wielkość cząstek  5 to 200 nm1
Typ rozmiaru rozkładu  monomodalny
System sterowania PLC z interfejsem użytkownika PC
Wymiary główne, pieca i palnika (długość x szerokość x wysokość)  3050 × 1200 × 1900 (mm)
Główne wymiary, gazowe, elektryczne i prekursorem szafy (długość x szerokość x wysokość)  1200 × 800 × 2300 (mm)

1 pierwotne rozmiary cząstek, z których największa jest w pełni rezydualną cząstką