F3-CS do badania niewielkich próbek

f3_cs_hand-large

Filmetrics zaprojektował F3-CS specjalnie do pomiarów próbek o niewielkich rozmiarach. Każda osoba od operatora linii do osób z personelu działu R&D może wykonać pomiary parylenu bądź powłok wykonanych na systemach próżniowych w siągu kilku sekund dzięki systemowi F3-CS gotowemu do pracy po podłączeniu jedynie do portu USB.

Opcja AutoBaseline w ogromnym stopniu skraca czas wykonania pomiaru i automatycznie kalibruje urządzenie oraz dostosowuje czułość. Próbki mierzone są w bardzo prosty sposób poprzez umieszczenie na stoliku powłoką do dołu. System dostosowany jest do pomiarów setek różnych powłok bez względu czy są naniesione na przezroczyste czy nieprzezroczyste podłoże.

Dodatkowe oprogramowanie – Fast Thickness Measurement

Opcjonalne oprogramowanie FILMeasure upraszcza przeprowadzanie pomiarów. Zawiera dodatkowe stałe (n i k) dla wszystkich popularnych powłok dielektrycznych i półprzewodnikowych (włączając parylen C, N i HT). Wyniki prezentowane są w czasie rzeczywistym na w intuicyjnym oknie.  Dla bardziej zaawansowanych użytkowników F3-CS może zostać doposażony w opcje pomiaru  współczynnika załamania. F3-CS podłączany jest do komputera użytkownika (z oprogramowaniem Windows™ x64) przez port USB.

System zawiera:

  • Zintegrowany spektrometr/źródło światła zasilane USB
  • Oprogramowanie FILMeasure 7.0
  • Wbudowany stolik na próbki
  • Próbka wzorcowa BK7
  •  Źródło światła z czasem życia 40 000 h
Model Zakres grubości Zakres długości fali Standardowa wielkość plamki
F3-CS 0.015-70 µm * 380-1050 nm 100 μm

* możliwość pomiaru grubości jest opcjonalna